Anasayfa / Genel / İngilizce Öğrenmek İçin Gidilebilecek Ülkeler

İngilizce Öğrenmek İçin Gidilebilecek Ülkeler

Günümüzde bir işe girmek için bilgili, yetenekli olmak, işi bilmek, iyi bir diplomaya sahip olmak, işe girmek için yeterli değildir. Artık işe girmek için aranan yegâne şart en az bir yabancı dil bilmektir. Yabancı dili bilmek, aktif olarak kullanmak ve bunu iş içine entegre edebilmek ise, kolay değil aksine çok zor bir iştir. Dili kullanmaya başlamadan önce öğrenmek, yapılacak ilk iştir fakat dil öğrenmek söylendiği kadar basit bir iş değildir. Dil, kullanıldıkça öğrenilen bir bilgidir. Tıpkı vücut geliştirme gibi, kullandıkça gelişen ve bir süre sonra alışkanlık haline gelen yabancı dili öğrenmenin en kolay yolu konuşmaktır. Peki, ama etrafta o dili bilen ve siz ile konuşacak kimse yok ise ve biraz da imkanlar zorlanabilir ise, o ülkenin konuşulduğu ülkelere gitmek dilin gelişiminde çok büyük bir artık olacaktır. Peki, ama İngilizce öğrenmek için gidilebilecek ülkeler hangileri ve hangisinde daha kolay öğrenilebilir?

Bir Lisan Bir İnsan

İngilizce öğrenmek için gidilebilecek ülkeleri araştırırken ilk kriter ülkede resmi devlet dili ve ya ikinci dil olarak İngilizce kullanılmasıdır. Bu ülkeler ise sırası ile şöyle sıralanabilir:

Amerika Birleşik Devletleri: ABD’ nin ilk sırada olmasının sebebi, bu ülkenin çok uluslu bir toplum yapısına sahip olmasıdır. Her ırktan, her milliyetten insanın farklı aksanlar ile İngilizce konuşması ve bunu duyarak şahit olmak, o insanları anlamaya çalışmak, sizin dil ile olan bağınızı arttırdığı gibi, farklı aksanlarda konuşan insanları da anlamanıza yardımcı olacaktır. Pakistan, Jamaika, Hindistan, Rusya, Ukrayna, İtalya gibi, kendi dillerine has aksanlara sahip insanlar İngilizce konuşmaya başladıkları an, nereli olduğunu anlamak mümkündür.

Birleşik Krallık: Aslında En temiz ve “İstanbul Türkçesi” dediğimiz ayarda bir İngilizce için gidilecek ilk ve tek yer İngiltere’ dir. Bakın Birleşik Krallık değil, İngiltere. Çünkü İskoçya, İrlanda ve Galler’ de yaşayan insanların kendilerine has ve çok sert olan bir aksanları mevcuttur ayrıca yöresel bazı kelimeleri de kullanarak konuşabilirler.

Kanada: Resmi dili İngilizce ve Fransızca olan Kanada da, insanlar aksansız ve temiz olarak İngilizce konuşmaktadırlar. Ayrıca bu ülkede yaşamaya karar vermeniz içinde birçok sebep bulunmaktadır.

Norveç – İsveç – Danimarka – Finlandiya: Medeniyetin tavan yaptığı İskandinav ülkeleri. Bu 4 ülke hem sağlık, hem eğitim, hem insan hakları hem de medeniyet olarak dünyadaki bazı ülkelerin toplamından bile daha ileridedir. Ayrıca bu ülkede hemen hemen herkes İngilizce anlamakta ve konuşmaktadır.

Belçika – Hollanda: Flemenkçe konuşan bu iki ülke, tıpkı İskandinav ülkeleri gibi her anlamda çok gelişmiş durumdadırlar ve nüfuslarının çok büyük bir çoğunluğu İngilizce anlayıp konuşabilmektedir.

Almanya: Dünya sanayi devi olan ve eğitimde her zaman üst sıralara oynayan Almanya’ da, ikinci dil bilme oranı çok yüksektir. Ayrıca Almanya’ da İngilizce dilinde eğitim seçeneği de mevcuttur.

Dubai: Birleşik Arap Emirliklerinde bulunan 7 emirlikten biri olan Dubai, arap yarım adasında bulunan en gelişmiş yerlerden biridir. Ve turistik açıdan çok ilgi gördüğü için, İngilizce konuşan insan oranı oldukça fazladır.

Hindistan – Pakistan: Yıllarca İngilizlerin sömürgesi altında yaşamaya mahkûm kalmış olan Hindistan ve Pakistan’ da çoğu genç insan İngilizce bilmektedir. Özellikle Hindistan’ da bu oran oldukça yüksektir.

Hem Gezin, Hem Öğrenin

Bir şeyi yerinde öğrenmek, en iyi öğrenme yöntemidir. Özellikle konu dil öğrenmek ise, gidip öğrenmek ve bir yandan da gezmek, büyük bir keyif olabilir.

Hakkında infolang

Ayrıca Kontrol Edin

Yetişkinlere Yabancı Dil Eğitimi

Yetişkinlerde Yabancı Dil Öğrenimi

Yabancı bir dili öğrenmenin küçük yaşlarda yetişkinlere göre çok daha kolay olduğunu sık sık duyarız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir